Właściwości lecznicze kanabinoidów, terpenów i flawonoidów w konopiach indyjskich oraz korzyści w migrenie, bólu głowy i bólu: aktualizacja aktualnych dowodów i nauki o konopiach indyjskich.

  CBD migrena

Streszczenie:

Kompleksowe przeglądy literatury z perspektyw historycznych i dowodów wspierających konopie indyjskie / kanabinoidy w leczeniu bólu, w tym migreny i bólu głowy, z towarzyszącymi neurobiologicznych mechanizmów modulacji bólu zostały dobrze opisane. Większość istniejących doniesień literaturowych dotyczących kannabinoidów Δ9 -tetrahydrokanabinol (THC) i cannabidiol (CBD), lub konopi indyjskich w ogóle. Istnieje wiele szczepów konopi indyjskich, które różnią się znacznie pod względem składu kannabinoidów, terpenów, flawonoidów i innych związków. Składniki te działają synergistycznie w celu uzyskania znacznych różnic w zakresie korzyści, skutków ubocznych i charakterystyki szczepu. Znajomość poszczególnych właściwości leczniczych kannabinoidów, terpenów i flawonoidów jest niezbędna do krzyżowania szczepów w celu uzyskania optymalnych, standaryzowanych, synergicznych kompozycji. Pozwoli to na ukierunkowanie na poszczególne objawy i/lub choroby, w tym migrenę, ból głowy i ból.

CEL:
Przegląd literatury medycznej dotyczącej stosowania konopi indyjskich/kanabinoidów w leczeniu migreny, bólu głowy, bólu twarzy i innych zespołów bólu przewlekłego oraz wspieranie dowodów na potencjalną rolę w zwalczaniu epidemii opioidów. Zapoznaj się z literaturą medyczną dotyczącą głównych i pomniejszych kannabinoidów, terpenów pierwotnych i wtórnych oraz flawonoidów, które stanowią podstawę synergicznego działania pobudzającego konopi indyjskich. Podsumuj poszczególne korzyści lecznicze tych substancji, w tym właściwości przeciwbólowe i przeciwzapalne.

PODSUMOWANIE:
Istnieje wiele dowodów na różne korzyści terapeutyczne konopi indyjskich/kanabinoidów, zwłaszcza w leczeniu bólu, które mogą mieć również zastosowanie w leczeniu migreny i bólu głowy. Istnieją również dowody potwierdzające, że konopie indyjskie mogą pomóc w detoksykacji opioidów i odstawieniu od piersi, czyniąc z nich potencjalną broń w walce z epidemią opioidów. Nauka o konopiach indyjskich to szybko rozwijający się sektor medyczny i przemysł z coraz bardziej uregulowanymi normami produkcji. Oczekuje się, że dalsze badania zoptymalizują hodowlę specyficznych dla szczepu proporcji synergicznych kannabinoidów, terpenów i innych środków fitochemicznych w celu uzyskania przewidywalnych efektów, charakterystyki i poprawy terapii ukierunkowanych na objawy i choroby.

SŁOWA KLUCZOWE:
CBD; THC; kannabidiol;kannabinoidy; konopie indyjskie; flawonoidy; ból głowy; marihuana; migrena; terpeny; Δ9-tetrahydrokanabinol

Department of Neurology, Center for Neurological Restoration – Headache and Chronic Pain Medicine, Cleveland Clinic Neurological Institute, Cleveland, OH, 44195, USA.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/30152161

Ważny artykuł: Medyczna marihuana: Walidacja waporyzatorów in vitro w celu zbadania bezdymnego przyjmowania marihuany